İçeriğe geç

Aksaray Yozgat Arası Kaç KM

Aksaray Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Yozgat arası kaç km? Aksaray Yozgat arası kaç saat? Aksaray Yozgat yol tarifi? Aksaray Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Yozgat Arası Kaç KM

Aksaray Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 225 km’dir. Aksaray Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 176 km’dir.

Aksaray Yozgat Arası Kaç KM

Aksaray Yozgat Arası Kaç Saat

Aksaray Yozgat arası kaç saat; Aksaray Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 225 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 176 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Aksaray Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 225 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.