İçeriğe geç

Aksaray Yalova Arası Kaç KM

Aksaray Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Yalova arası kaç km? Aksaray Yalova arası kaç saat? Aksaray Yalova yol tarifi? Aksaray Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Yalova Arası Kaç KM

Aksaray Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 646 km’dir. Aksaray Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 481 km’dir.

Aksaray Yalova Arası Kaç KM

Aksaray Yalova Arası Kaç Saat

Aksaray Yalova arası kaç saat; Aksaray Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 646 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Aksaray Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 481 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Aksaray Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 646 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.