İçeriğe geç

Aksaray Uşak Arası Kaç KM

Aksaray Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Uşak arası kaç km? Aksaray Uşak arası kaç saat? Aksaray Uşak yol tarifi? Aksaray Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Uşak Arası Kaç KM

Aksaray Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 km’dir. Aksaray Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 405 km’dir.

Aksaray Uşak Arası Kaç KM

Aksaray Uşak Arası Kaç Saat

Aksaray Uşak arası kaç saat; Aksaray Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Aksaray Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 405 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Aksaray Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.