İçeriğe geç

Aksaray Tunceli Arası Kaç KM

Aksaray Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Tunceli arası kaç km? Aksaray Tunceli arası kaç saat? Aksaray Tunceli yol tarifi? Aksaray Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Tunceli Arası Kaç KM

Aksaray Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 728 km’dir. Aksaray Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 487 km’dir.

Aksaray Tunceli Arası Kaç KM

Aksaray Tunceli Arası Kaç Saat

Aksaray Tunceli arası kaç saat; Aksaray Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 728 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Aksaray Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 487 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Aksaray Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 728 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.