İçeriğe geç

Aksaray Tokat Arası Kaç KM

Aksaray Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Tokat arası kaç km? Aksaray Tokat arası kaç saat? Aksaray Tokat yol tarifi? Aksaray Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Tokat Arası Kaç KM

Aksaray Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 413 km’dir. Aksaray Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 308 km’dir.

Aksaray Tokat Arası Kaç KM

Aksaray Tokat Arası Kaç Saat

Aksaray Tokat arası kaç saat; Aksaray Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 413 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 308 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Aksaray Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 413 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.