İçeriğe geç

Aksaray Sivas Arası Kaç KM

Aksaray Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Sivas arası kaç km? Aksaray Sivas arası kaç saat? Aksaray Sivas yol tarifi? Aksaray Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Sivas Arası Kaç KM

Aksaray Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 348 km’dir. Aksaray Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 301 km’dir.

Aksaray Sivas Arası Kaç KM

Aksaray Sivas Arası Kaç Saat

Aksaray Sivas arası kaç saat; Aksaray Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 348 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Aksaray Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Aksaray Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 301 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Aksaray Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 348 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.