İçeriğe geç

Aksaray Şırnak Arası Kaç KM

Aksaray Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Şırnak arası kaç km? Aksaray Şırnak arası kaç saat? Aksaray Şırnak yol tarifi? Aksaray Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Şırnak Arası Kaç KM

Aksaray Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 977 km’dir. Aksaray Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 746 km’dir.

Aksaray Şırnak Arası Kaç KM

Aksaray Şırnak Arası Kaç Saat

Aksaray Şırnak arası kaç saat; Aksaray Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 977 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Aksaray Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Aksaray Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 746 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Aksaray Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 977 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.