İçeriğe geç

Aksaray Sinop Arası Kaç KM

Aksaray Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Sinop arası kaç km? Aksaray Sinop arası kaç saat? Aksaray Sinop yol tarifi? Aksaray Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Sinop Arası Kaç KM

Aksaray Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 604 km’dir. Aksaray Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 419 km’dir.

Adana Aydın Arası Kaç KM

Aksaray Sinop Arası Kaç Saat

Aksaray Sinop arası kaç saat; Aksaray Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 604 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Aksaray Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 419 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Aksaray Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 604 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.