İçeriğe geç

Aksaray Siirt Arası Kaç KM

Aksaray Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Siirt arası kaç km? Aksaray Siirt arası kaç saat? Aksaray Siirt yol tarifi? Aksaray Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Siirt Arası Kaç KM

Aksaray Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 961 km’dir. Aksaray Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 695 km’dir.

Aksaray Siirt Arası Kaç KM

Aksaray Siirt Arası Kaç Saat

Aksaray Siirt arası kaç saat; Aksaray Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 961 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 695 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Aksaray Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 961 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.