İçeriğe geç

Aksaray Osmaniye Arası Kaç KM

Aksaray Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Osmaniye arası kaç km? Aksaray Osmaniye arası kaç saat? Aksaray Osmaniye yol tarifi? Aksaray Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Osmaniye Arası Kaç KM

Aksaray Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 349 km’dir. Aksaray Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 243 km’dir.

Aksaray Osmaniye Arası Kaç KM

Aksaray Osmaniye Arası Kaç Saat

Aksaray Osmaniye arası kaç saat; Aksaray Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 349 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Aksaray Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Aksaray Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 243 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika

Aksaray Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 349 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.