İçeriğe geç

Aksaray Niğde Arası Kaç KM

Aksaray Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Niğde arası kaç km? Aksaray Niğde arası kaç saat? Aksaray Niğde yol tarifi? Aksaray Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Niğde Arası Kaç KM

Aksaray Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 109 km’dir. Aksaray Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 72 km’dir.

Aksaray Niğde Arası Kaç KM

Aksaray Niğde Arası Kaç Saat

Aksaray Niğde arası kaç saat; Aksaray Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 109 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 72 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

35 dakika

Aksaray Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 109 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.