İçeriğe geç

Aksaray Nevşehir Arası Kaç KM

Aksaray Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Nevşehir arası kaç km? Aksaray Nevşehir arası kaç saat? Aksaray Nevşehir yol tarifi? Aksaray Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Nevşehir Arası Kaç KM

Aksaray Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 76 km’dir. Aksaray Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 67 km’dir.

Aksaray Nevşehir Arası Kaç KM

Aksaray Nevşehir Arası Kaç Saat

Aksaray Nevşehir arası kaç saat; Aksaray Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 76 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Aksaray Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Aksaray Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 67 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

Aksaray Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 76 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.