İçeriğe geç

Aksaray Muş Arası Kaç KM

Aksaray Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Muş arası kaç km? Aksaray Muş arası kaç saat? Aksaray Muş yol tarifi? Aksaray Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Muş Arası Kaç KM

Aksaray Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 840 km’dir. Aksaray Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 651 km’dir.

Adana Aydın Arası Kaç KM

Aksaray Muş Arası Kaç Saat

Aksaray Muş arası kaç saat; Aksaray Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 840 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Aksaray Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 651 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Aksaray Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 840 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.