İçeriğe geç

Aksaray Merkez Yol Tarifi

Aksaray  Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Aksaray Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Merkeze nasıl gidilir? Aksaray Merkez yol tarifi? Aksaray Merkez yol haritası? Aksaray Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray Merkez İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray’ın ilçesi olan Aksaray merkez, Aksaray’ın yerleşim yerlerinden biridir. Aksaray Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 3.539 km2’dir. Aksaray merkez ilçesinin rakımı ise 1.228 m olarak hesaplanmıştır. Aksaray merkez ilinin Kuzeyinde Ağaçören, doğusunda ise Gülağaç ve Güzelyurt, batısında Eskil, Güneyinde ise Konya ilçeleri bulunmaktadır. Aksaray merkez ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aksaray merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aksaray merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 301.661 nüfusa sahiptir.

Aksaray Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aksaray Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aksaray merkeze yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aksaray Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray merkeze yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Aksaray Merkeze Nasıl Gidilir? 

Aksaray merkeze kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aksaray merkeze gelebilirsiniz. Aksaray merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 676 km, Ankara’ya yaklaşık 241 km, İzmir’den ise yaklaşık 686 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.