İçeriğe geç

Aksaray Kütahya Arası Kaç KM

Aksaray Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Kütahya arası kaç km? Aksaray Kütahya arası kaç saat? Aksaray Kütahya yol tarifi? Aksaray Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Kütahya Arası Kaç KM

Aksaray Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 km’dir. Aksaray Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 370 km’dir.

Aksaray Kütahya Arası Kaç KM

Aksaray Kütahya Arası Kaç Saat

Aksaray Kütahya arası kaç saat; Aksaray Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Aksaray Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 370 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Aksaray Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.