İçeriğe geç

Aksaray Kırşehir Arası Kaç KM

Aksaray Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Kırşehir arası kaç km? Aksaray Kırşehir arası kaç saat? Aksaray Kırşehir yol tarifi? Aksaray Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Kırşehir Arası Kaç KM

Aksaray Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 96 km’dir. Aksaray Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 88 km’dir.

Aksaray Kırşehir Arası Kaç KM

Aksaray Kırşehir Arası Kaç Saat

Aksaray Kırşehir arası kaç saat; Aksaray Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 96 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Aksaray Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Aksaray Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 88 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

36 dakika

Aksaray Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 96 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.