İçeriğe geç

Aksaray Kırklareli Arası Kaç KM

Aksaray Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Kırklareli arası kaç km? Aksaray Kırklareli arası kaç saat? Aksaray Kırklareli yol tarifi? Aksaray Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Kırklareli Arası Kaç KM

Aksaray Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 km’dir. Aksaray Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 691 km’dir.

Aksaray Kırklareli Arası Kaç KM

Aksaray Kırklareli Arası Kaç Saat

Aksaray Kırklareli arası kaç saat; Aksaray Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Aksaray Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Aksaray Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 691 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Aksaray Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.