İçeriğe geç

Aksaray Kırıkkale Arası Kaç KM

Aksaray Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Kırıkkale arası kaç km? Aksaray Kırıkkale arası kaç saat? Aksaray Kırıkkale yol tarifi? Aksaray Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Kırıkkale Arası Kaç KM

Aksaray Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 220 km’dir. Aksaray Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 170 km’dir.

Aksaray Kırıkkale Arası Kaç KM

Aksaray Kırıkkale Arası Kaç Saat

Aksaray Kırıkkale arası kaç saat; Aksaray Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 220 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 170 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Aksaray Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 220 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.