İçeriğe geç

Aksaray Kilis Arası Kaç KM

Aksaray Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Kilis arası kaç km? Aksaray Kilis arası kaç saat? Aksaray Kilis yol tarifi? Aksaray Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Kilis Arası Kaç KM

Aksaray Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 541 km’dir. Aksaray Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 329 km’dir.

Aksaray Kilis Arası Kaç KM

Aksaray Kilis Arası Kaç Saat

Aksaray Kilis arası kaç saat; Aksaray Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 541 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Aksaray Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 329 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Aksaray Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 541 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.