İçeriğe geç

Aksaray Kastamonu Arası Kaç KM

Aksaray Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Kastamonu arası kaç km? Aksaray Kastamonu arası kaç saat? Aksaray Kastamonu yol tarifi? Aksaray Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Kastamonu Arası Kaç KM

Aksaray Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 430 km’dir. Aksaray Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 336 km’dir.

Aksaray Kastamonu Arası Kaç KM

Aksaray Kastamonu Arası Kaç Saat

Aksaray Kastamonu arası kaç saat; Aksaray Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 430 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Aksaray Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 336 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

56 dakika

Aksaray Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 430 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.