İçeriğe geç

Aksaray Kars Arası Kaç KM

Aksaray Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Kars arası kaç km? Aksaray Kars arası kaç saat? Aksaray Kars yol tarifi? Aksaray Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Kars Arası Kaç KM

Aksaray Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 km’dir. Aksaray Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 818 km’dir.

Aksaray Kars Arası Kaç KM

Aksaray Kars Arası Kaç Saat

Aksaray Kars arası kaç saat; Aksaray Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Aksaray Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 818 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Aksaray Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.