İçeriğe geç

Aksaray Karaman Arası Kaç KM

Aksaray Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Karaman arası kaç km? Aksaray Karaman arası kaç saat? Aksaray Karaman yol tarifi? Aksaray Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Karaman Arası Kaç KM

Aksaray Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 183 km’dir. Aksaray Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 151 km’dir.

Aksaray Karaman Arası Kaç KM

Aksaray Karaman Arası Kaç Saat

Aksaray Karaman arası kaç saat; Aksaray Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 183 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Aksaray Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Aksaray Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 151 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

45 dakika

Aksaray Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 183 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.