İçeriğe geç

Aksaray Karabük Arası Kaç KM

Aksaray Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Karabük arası kaç km? Aksaray Karabük arası kaç saat? Aksaray Karabük yol tarifi? Aksaray Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Karabük Arası Kaç KM

Aksaray Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 km’dir. Aksaray Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 337 km’dir.

Aksaray Karabük Arası Kaç KM

Aksaray Karabük Arası Kaç Saat

Aksaray Karabük arası kaç saat; Aksaray Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Aksaray Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 337 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Aksaray Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.