İçeriğe geç

Aksaray Isparta Arası Kaç KM

Aksaray Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Isparta arası kaç km? Aksaray Isparta arası kaç saat? Aksaray Isparta yol tarifi? Aksaray Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Isparta Arası Kaç KM

Aksaray Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 395 km’dir. Aksaray Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 312 km’dir.

Aksaray Isparta Arası Kaç KM

Aksaray Isparta Arası Kaç Saat

Aksaray Isparta arası kaç saat; Aksaray Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 395 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 312 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Aksaray Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 395 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.