İçeriğe geç

Aksaray Iğdır Arası Kaç KM

Aksaray Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Iğdır arası kaç km? Aksaray Iğdır arası kaç saat? Aksaray Iğdır yol tarifi? Aksaray Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Iğdır Arası Kaç KM

Aksaray Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1070 km’dir. Aksaray Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 882 km’dir.

Aksaray Iğdır Arası Kaç KM

Aksaray Iğdır Arası Kaç Saat

Aksaray Iğdır arası kaç saat; Aksaray Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1070 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Aksaray Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 882 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Aksaray Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1070 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 86 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.