İçeriğe geç

Aksaray Hakkâri Arası Kaç KM

Aksaray Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Hakkâri arası kaç km? Aksaray Hakkâri arası kaç saat? Aksaray Hakkâri yol tarifi? Aksaray Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Hakkâri Arası Kaç KM

Aksaray Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1161 km’dir. Aksaray Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 856 km’dir.

Aksaray Hakkâri Arası Kaç KM

Aksaray Hakkâri Arası Kaç Saat

Aksaray Hakkâri arası kaç saat; Aksaray Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1161 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Aksaray Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 856 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Aksaray Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1161 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.