İçeriğe geç

Aksaray Gümüşhane Arası Kaç KM

Aksaray Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Gümüşhane arası kaç km? Aksaray Gümüşhane arası kaç saat? Aksaray Gümüşhane yol tarifi? Aksaray Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Gümüşhane Arası Kaç KM

Aksaray Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 km’dir. Aksaray Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 501 km’dir.

Aksaray Gümüşhane Arası Kaç KM

Aksaray Gümüşhane Arası Kaç Saat

Aksaray Gümüşhane arası kaç saat; Aksaray Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Aksaray Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 501 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Aksaray Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.