İçeriğe geç

Aksaray Giresun Arası Kaç KM

Aksaray Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Giresun arası kaç km? Aksaray Giresun arası kaç saat? Aksaray Giresun yol tarifi? Aksaray Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Giresun Arası Kaç KM

Aksaray Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 km’dir. Aksaray Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 470 km’dir.

Aksaray Giresun Arası Kaç KM

Aksaray Giresun Arası Kaç Saat

Aksaray Giresun arası kaç saat; Aksaray Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Aksaray Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 470 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Aksaray Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.