İçeriğe geç

Aksaray Erzincan Arası Kaç KM

Aksaray Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Erzincan arası kaç km? Aksaray Erzincan arası kaç saat? Aksaray Erzincan yol tarifi? Aksaray Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Erzincan Arası Kaç KM

Aksaray Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 km’dir. Aksaray Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 497 km’dir.

Aksaray Erzincan Arası Kaç KM

Aksaray Erzincan Arası Kaç Saat

Aksaray Erzincan arası kaç saat; Aksaray Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Aksaray Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 497 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Aksaray Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.