İçeriğe geç

Aksaray Elazığ Arası Kaç KM

Aksaray Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Elazığ arası kaç km? Aksaray Elazığ arası kaç saat? Aksaray Elazığ yol tarifi? Aksaray Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Elazığ Arası Kaç KM

Aksaray Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 km’dir. Aksaray Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 454 km’dir.

Aksaray Elazığ Arası Kaç KM

Aksaray Elazığ Arası Kaç Saat

Aksaray Elazığ arası kaç saat; Aksaray Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Aksaray Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 454 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Aksaray Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.