İçeriğe geç

Aksaray Edirne Arası Kaç KM

Aksaray Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Edirne arası kaç km? Aksaray Edirne arası kaç saat? Aksaray Edirne yol tarifi? Aksaray Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Edirne Arası Kaç KM

Aksaray Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 914 km’dir. Aksaray Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 736 km’dir.

Aksaray Edirne Arası Kaç KM

Aksaray Edirne Arası Kaç Saat

Aksaray Edirne arası kaç saat; Aksaray Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 914 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 736 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Aksaray Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 914 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.