İçeriğe geç

Aksaray Çorum Arası Kaç KM

Aksaray Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Çorum arası kaç km? Aksaray Çorum arası kaç saat? Aksaray Çorum yol tarifi? Aksaray Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS  koordinatlarıdır.

Aksaray Çorum Arası Kaç KM

Aksaray Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 332 km’dir. Aksaray Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 256 km’dir.

Aksaray Çorum Arası Kaç KM

Aksaray Çorum Arası Kaç Saat

Aksaray Çorum arası kaç saat; Aksaray Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 332 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 256 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Aksaray Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 323 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.