İçeriğe geç

Aksaray Çankırı Arası Kaç KM

Aksaray Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Çankırı arası kaç km? Aksaray Çankırı arası kaç saat? Aksaray Çankırı yol tarifi? Aksaray Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Çankırı Arası Kaç KM

Aksaray Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 323 km’dir. Aksaray Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 251 km’dir.

Aksaray Çankırı Arası Kaç KM

Aksaray Çankırı Arası Kaç Saat

Aksaray Çankırı arası kaç saat; Aksaray Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 323 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 251 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Aksaray Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 323 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.