İçeriğe geç

Aksaray Çanakkale Arası Kaç KM

Aksaray Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Çanakkale arası kaç km? Aksaray Çanakkale arası kaç saat? Aksaray Çanakkale yol tarifi? Aksaray Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Çanakkale Arası Kaç KM

Aksaray Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 838 km’dir. Aksaray Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 686 km’dir.

Aksaray Çanakkale Arası Kaç KM

Aksaray Çanakkale Arası Kaç Saat

Aksaray Çanakkale arası kaç saat; Aksaray Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 838 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 686 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Aksaray Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 838 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.