İçeriğe geç

Aksaray Burdur Arası Kaç KM

Aksaray Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Burdur arası kaç km? Aksaray Burdur arası kaç saat? Aksaray Burdur yol tarifi? Aksaray Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Burdur Arası Kaç KM

Aksaray Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 424 km’dir. Aksaray Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 337 km’dir.

Aksaray Burdur Arası Kaç KM

Aksaray Burdur Arası Kaç Saat

Aksaray Burdur arası kaç saat; Aksaray Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 424 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 337 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Aksaray Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 424 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.