İçeriğe geç

Aksaray Bolu Arası Kaç KM

Aksaray Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Bolu arası kaç km? Aksaray Bolu arası kaç saat? Aksaray Bolu yol tarifi? Aksaray Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Bolu Arası Kaç KM

Aksaray Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 414 km’dir. Aksaray Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 336 km’dir.

Aksaray Bolu Arası Kaç KM

Aksaray Bolu Arası Kaç Saat

Aksaray Bolu arası kaç saat; Aksaray Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 414 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 336 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Aksaray Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 414 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.