İçeriğe geç

Aksaray Bitlis Arası Kaç KM

Aksaray Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Bitlis arası kaç km? Aksaray Bitlis arası kaç saat? Aksaray Bitlis yol tarifi? Aksaray Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Bitlis Arası Kaç KM

Aksaray Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 km’dir. Aksaray Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 705 km’dir.

Aksaray Bitlis Arası Kaç KM

Aksaray Bitlis Arası Kaç Saat

Aksaray Bitlis arası kaç saat; Aksaray Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Aksaray Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Aksaray Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 705 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Aksaray Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.