İçeriğe geç

Aksaray Bingöl Arası Kaç KM

Aksaray Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Bingöl arası kaç km? Aksaray Bingöl arası kaç saat? Aksaray Bingöl yol tarifi? Aksaray Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Bingöl Arası Kaç KM

Aksaray Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 km’dir. Aksaray Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 566 km’dir.

Aksaray Bingöl Arası Kaç KM

Aksaray Bingöl Arası Kaç Saat

Aksaray Bingöl arası kaç saat; Aksaray Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Aksaray Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 566 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Aksaray Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.