İçeriğe geç

Aksaray Bayburt Arası Kaç KM

Aksaray Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Bayburt arası kaç km? Aksaray Bayburt arası kaç saat? Aksaray Bayburt yol tarifi? Aksaray Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Bayburt Arası Kaç KM

Aksaray Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 687 km’dir. Aksaray Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 574 km’dir.

Aksaray Bayburt Arası Kaç KM

Aksaray Bayburt Arası Kaç Saat

Aksaray Bayburt arası kaç saat; Aksaray Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 687 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Aksaray Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 574 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Aksaray Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 687 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.