İçeriğe geç

Aksaray Batman Arası Kaç KM

Aksaray Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Batman arası kaç km? Aksaray Batman arası kaç saat? Aksaray Batman yol tarifi? Aksaray Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Batman Arası Kaç KM

Aksaray Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 km’dir. Aksaray Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 624 km’dir.

Aksaray Batman Arası Kaç KM

Aksaray Batman Arası Kaç Saat

Aksaray Batman arası kaç saat; Aksaray Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Aksaray Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Aksaray Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 624 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Aksaray Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.