İçeriğe geç

Aksaray Bartın Arası Kaç KM

Aksaray Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Bartın arası kaç km? Aksaray Bartın arası kaç saat? Aksaray Bartın yol tarifi? Aksaray Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Bartın Arası Kaç KM

Aksaray Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 518 km’dir. Aksaray Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 392 km’dir.

Aksaray Bartın Arası Kaç KM

Aksaray Bartın Arası Kaç Saat

Aksaray Bartın arası kaç saat; Aksaray Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 518 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Aksaray Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 392 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Aksaray Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 518 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.