İçeriğe geç

Aksaray Artvin Arası Kaç KM

Aksaray Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Artvin arası kaç km? Aksaray Artvin arası kaç saat? Aksaray Artvin yol tarifi? Aksaray Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Artvin Arası Kaç KM

Aksaray Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 973 km’dir. Aksaray Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 737 km’dir.

Aksaray Artvin Arası Kaç KM

Aksaray Artvin Arası Kaç Saat

Aksaray Artvin arası kaç saat; Aksaray Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 973 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Aksaray Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Aksaray Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 737 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Aksaray Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 973 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.