İçeriğe geç

Aksaray Ardahan Arası Kaç KM

Aksaray Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Aksaray ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksaray Ardahan arası kaç km? Aksaray Ardahan arası kaç saat? Aksaray Ardahan yol tarifi? Aksaray Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksaray ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray Ardahan Arası Kaç KM

Aksaray Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1004 km’dir. Aksaray Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 803 km’dir.

Aksaray Ardahan Arası Kaç KM

Aksaray Ardahan Arası Kaç Saat

Aksaray Ardahan arası kaç saat; Aksaray Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1004 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Aksaray Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 803 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Aksaray Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aksaray Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1004 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aksaray Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aksaray Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.