İçeriğe geç

Akpınar Yol Tarifi

Kırşehir Akpınar yol tarifi; yazımızda öncelikle Akpınar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akpınar’a nasıl gidilir? Akpınar yol tarifi? Akpınar yol haritası? Akpınar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akpınar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Akpınar, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Akpınar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 582 km2’dir. Akpınar ilçesinin rakımı ise 1.163 m olarak hesaplanmıştır. Akpınar ilçesinin Kuzeyinde Akçakent, doğusunda Kırşehir Merkez, batısında Kırıkkale, Güneyinde ise Kaman ilçeleri bulunmaktadır. Akpınar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akpınar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akpınar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.465 nüfusa sahiptir.

Akpınar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akpınar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akpınar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akpınar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akpınar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akpınar’a Nasıl Gidilir? Akpınar Yol Tarifi

Akpınar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akpınar’a gelebilirsiniz. Akpınar karayolu ile Kırşehir şehir merkezine 56.7 km, İstanbul’a yaklaşık 594 km, Ankara’ya yaklaşık 141 km, İzmir’den ise yaklaşık 745 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırşehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırşehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akpınar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.