İçeriğe geç

Akpınar Posta Kodu

Akpınar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Akpınar Posta Kodu Sorgulama

Akpınar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Akpınar ilçesi Hakkında

Akpınar ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz yirmi dördüncü en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Akpınar, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Akpınar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 582 km2’dir. Rakımı ise 1.163 m olarak hesaplanmıştır. Akpınar ilçesinin Kuzeyinde Akçakent, doğusunda Kırşehir Merkez, batısında Kırıkkale, Güneyinde ise Kaman ilçeleri bulunmaktadır. Akpınar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akpınar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır.

Akpınar Posta Kodu