İçeriğe geç

Akören Yol Tarifi

Konya Akören yol tarifi; yazımızda öncelikle Akören şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akören’e nasıl gidilir? Akören yol tarifi? Akören yol haritası? Akören İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akören İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Akören, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Akören İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 640 km2’dir. Akören ilçesinin rakımı ise 1.108  m olarak hesaplanmıştır. Akören ilçesinin Kuzeyinde Meram, doğusunda Çumra, batısında Seydişehir, Güneyinde ise Bozkır ve Ahırlı ilçeleri bulunmaktadır. Akören ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akören İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akören ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.838 nüfusa sahiptir.

Akören İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akören Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akören’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akören Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akören’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akören’e Nasıl Gidilir? Akören Yol Tarifi

Akören’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akören’e gelebilirsiniz. Akören karayolu ile Konya şehir merkezine 54.9 km, İstanbul’a yaklaşık 760 km, Ankara’ya yaklaşık 325 km, İzmir’den ise yaklaşık 615 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akören ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akören ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.