İçeriğe geç

Akkuş Yol Tarifi

Ordu Akkuş yol tarifi; yazımızda öncelikle Akkuş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akkuş’a nasıl gidilir? Akkuş yol tarifi? Akkuş yol haritası? Akkuş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akkuş İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Akkuş, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Akkuş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 697 km2’dir. Akkuş ilçesinin rakımı ise 1.236 m olarak hesaplanmıştır. Akkuş ilçesinin Kuzeyinde Çaybaşı ve Ünye, doğusunda Kumru, batısında Samsun, Güneyinde ise Sivas ilçeleri bulunmaktadır. Akkuş ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akkuş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akkuş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.192 nüfusa sahiptir.

Akkuş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akkuş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akkuş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akkuş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akkuş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akkuş’a Nasıl Gidilir? Akkuş Yol Tarifi

Akkuş’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akkuş’a gelebilirsiniz. Akkuş karayolu ile Ordu şehir merkezine 73.5 km, İstanbul’a yaklaşık 828 km, Ankara’ya yaklaşık 463 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.180 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akkuş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.