İçeriğe geç

Akkışla Yol Tarifi

Kayseri Akkışla yol tarifi; yazımızda öncelikle Akkışla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akkışla’ya nasıl gidilir? Akkışla yol tarifi? Akkışla yol haritası? Akkışla İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akkışla İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Akkışla, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Akkışla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 371 km2’dir. Akkışla ilçesinin rakımı ise 1.357 m olarak hesaplanmıştır. Akkışla ilçesinin Kuzeyinde Sivas, doğusunda Pınarbaşı, batısında Sarıoğlan, Güneyinde ise Bünyan ilçeleri bulunmaktadır. Akkışla ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akkışla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akkışla ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.247 nüfusa sahiptir.

Akkışla İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akkışla Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akkışla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akkışla Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akkışla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akkışla’ya Nasıl Gidilir? Akkışla Yol Tarifi

Akkışla’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akkışla’ya gelebilirsiniz. Akkışla karayolu ile Kayseri şehir merkezine 82.3 km, İstanbul’a yaklaşık 842 km, Ankara’ya yaklaşık 397 km, İzmir’den ise yaklaşık 926 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akkışla ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akkışla ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.