İçeriğe geç

Akıncılar Yol Tarifi

Sivas Akıncılar yol tarifi; yazımızda öncelikle Akıncılar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akıncılar’a nasıl gidilir? Akıncılar yol tarifi? Akıncılar yol haritası? Akıncılar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akıncılar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Akıncılar, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Akıncılar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 432 km2’dir. Akıncılar ilçesinin rakımı ise 1.045 m olarak hesaplanmıştır. Akıncılar ilçesinin Kuzeyinde Giresun, doğusunda Gölova, batısında Suşehri, Güneyinde ise İmranlı ve Erzincan ilçeleri bulunmaktadır. Akıncılar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akıncılar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akıncılar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.326 nüfusa sahiptir.

Akıncılar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akıncılar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akıncılar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akıncılar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akıncılar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akıncılar’a Nasıl Gidilir? Akıncılar Yol Tarifi

Akıncılar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akıncılar’a gelebilirsiniz. Akıncılar karayolu ile Sivas şehir merkezine 149 km, İstanbul’a yaklaşık 931 km, Ankara’ya yaklaşık 559 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.283 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akıncılar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akıncılar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.