İçeriğe geç

Akıncılar Posta Kodu

Akıncılar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Akıncılar Posta Kodu Sorgulama

Akıncılar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Akıncılar ilçesi Hakkında

Akıncılar ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yirmi beşinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Akıncılar, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Akıncılar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 432 km2’dir. Rakımı ise 1.045 m olarak hesaplanmıştır. Akıncılar ilçesinin Kuzeyinde Giresun, doğusunda Gölova, batısında Suşehri, Güneyinde ise İmranlı ve Erzincan ilçeleri bulunmaktadır. Akıncılar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akıncılar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akıncılar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.067 nüfusa sahiptir.

Akıncılar Posta Kodu
Akıncılar Posta Kodu